Ježíškova vnoučata: Posezení u jednoho stolu s MP Krásno

22. prosince 2017

Adventní období je v Diakonii ČCE - hospici CITADELA vyplněno řadou aktivit určených našim klientům. Díky projektu Ježíškova vnoučata, do kterého se naše organizace zapojuje v letošním roce již podruhé, jsou klientům našeho domova se zvláštním režimem plněny jejich přání. 

Posezení u jednoho stolu s MP Krásno
22. prosince 2017 - Ježíškova vnoučata: Posezení u jednoho stolu s MP Krásno

Naši senioři se tak mohou těšit například na becherovku, květiny a čokolády, ale také na inhalační přístroj, polohovací pomůcky, zvlhčovače ovzduší a chodítko. Některé z dárků předávají Ježíškova vnoučata osobně, ty které postupně přicházejí poštou, budou klientům předány 23. prosince, kdy se bude konat společný „Štědrý den“ klientů a zaměstnanců domova.

Dárek ve formě zážitku, který si v rámci tohoto projektu naši klienti domova přáli, proběhl 21. prosince. Mohli zavzpomínat na časy, kdy si pochutnávali na pravých zabijačkových specialitách a scházeli se u jednoho stolu. Toto jejich přání jim splnilo „Ježíškovo vnouče“ MP Krásno, za přítomnosti majitele pana Karla Pilčíka. Pěvecký sbor ZŠ Šafaříkova zajistil kulturní program a klientům byl promítnut film o historii a současnosti masné výroby. Poté došlo na posezení u jednoho stolu spojeného s ochutnávkou zabíjačkových specialit a rozdávání dárků.

Atmosféru z tohoto milého odpoledne můžete vidět ZDE.

Děkujeme MP Krásno za krásný zážitek a za dárečky pro naše klienty.

Diakonie v číslech

V roce 2017 jsme pomohli 0 klientům
Kapacita obou našich budov je 0 lůžek
Průměrná délka hospitalizace je 0 dnů
Průměrný věk pracovníků je 0 let