Benefice pro CITADELU - František Segrado

5. března 2018

V letošním roce uplyne 15 let od založení našeho střediska. K tomuto výročí proběhne v pátek 6. dubna 2018 od 19.00 hodin ve velkém sále KZ města Valašského Meziříčí benefiční koncert Františka Segrada a jeho hostů. Diváci se mohou těšit na večer plný písní v podání Františka Segrada, Marty Santovjákové Gerlíkové a Ludmily Vaškové, doprovázený Cimbálovou muzikou Valašsko a na laskavé povídání o životě, o tvorbě, o připravované valašské pohádce Největší dar a o všem možném. Záštitu nad koncertem převzal starosta Valašského Meziříčí Bc. Robert Stržínek. 

Benefice pro CITADELU - František Segrado
5. března 2018 - Benefice pro CITADELU - František Segrado

Vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 250,- Kč. 

Výtěžek je určen na podporu činnosti Diakonie ČCE – hospice CITADELA.

Předprodej:
Diakonii ČCE – hospic CITADELA, Žerotínova 1421, Valašské Meziříčí, tel.: 571 629 084, 739 244 810,
e-mail: venturova@citadela.cz

Františka Segrado zpíval se skupinou Dobrohošť, hostoval u Irish Dew a Čechomoru. S kapelou Veselá bída vydal album Nebozízek. V roce 2003 nazpíval dvě písničky pro společné album Michala Horáčka a Jardy Svobody Tak to chodí a od té doby s Horáčkem spolupracoval na několika projektech (Strážce plamene, Český kalendář, Kudykam). Spolu vydali celé album Segrado (2014). S Ewou Farnou nazpíval pro seriál Vinaři píseň Víno je grunt. Jeho zatím poslední album V paralelním vesmíru vyšlo v loňském roce, jejich autory jsou většinou jedineční interpreti, kteří Františka osobně znají a popsali tak svými písněmi jeho svět. Jsou jimi Radůza, Xavier Baumaxa, Petr Linhart, David Rotter, Martin Blažek, Marek Sloup, Milan Vyskočáni, Peter Lipovský, Oldřich Janota nebo divadelní režisér Dodo Gombár, v jehož inscenacích František Segrado vystupoval. Na albu hostuje Markéta Irglová, se kterou Františka spojuje Valašsko, odkud oba pochází. Na bookletu alba se podílel legendární fotograf Jindřich Štreit, který do něj k jednotlivým skladbám vybral fotografie ze svého archivu. František Segrado je zároveň nadaným výtvarníkem i grafikem - tvoří akvarely, plastické objekty, koláže i šperky, navrhuje grafické motivy potisku textilií; také maluje na desky dřevěných hudebních nástrojů. Hrál v několika filmech (Tři bratři, Zločin v Polné, Děda, Tehdy spolu).

Marta Santovjáková Gerlíková od dětství zpívá lidové písně za doprovodu cimbálových muzik z Valašska a širokého okolí. Je posluchačkou Lidové konzervatoře v Ostravě. Několikrát po sobě zvítězila ve svém kraji v soutěži "Zpěváček". Vystupovala na folklórních festivalech v ČR i zahraničí. Její doménou je valašská lidová píseň. Posluchačům a divákům nejraději zpívá nejznámější lidové "šlágry", které potěší širokou veřejnost. V roce 2011 vydala své první CD s názvem "A kdo má čas", kmotrem se mu stala známá vizovická kapela FLERET, v loňském roce pak album Valašská cérka. Svůj cit a vztah k rodnému Valašsku předává nejen prostřednictvím lidové písně, ale také jako autorka různých filmových počinů, celovečerního film Děda a filmu Tehdy spolu. V současné době připravuje valašskou pohádku Největší dar. Podílela se na vzniku několika dílů pořadů ČT Folklorika.

Ludmila Vašková je malířkou, keramičkou, zpěvačkou bytostně propojenou s Valašskem, které prostupuje celým jejím dílem a také jí samotnou. Knižní ilustrace, volná malba a zejména keramické výrobky jsou inspirované lidovými motivy. Ludmila Vašková vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, ve studiu pokračovala na Pedagogické fakultě Palackého univerzity v Olomouci. Po sbírání zkušeností na studiích nastoupila v roce 1981 jako výtvarnice a příležitostná průvodkyně do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Od roku 1992 pracuje a tvoří ve své domácí dílně. V její dílně a domácím ateliéru vzniká užitková i okrasná keramika, ale také knižní ilustrace. Je také zpěvačkou valašských písní.

 

Diakonie v číslech

V roce 2017 jsme pomohli 0 klientům
Kapacita obou našich budov je 0 lůžek
Průměrný věk pracovníků je 0 let
Pečujeme o 0 klientů