Ježíškova vnoučata nadělovala v CITADELE

2. ledna 2018

Adventní období bylo v CITADELE vyplněno řadou aktivit určených našim klientům. Velká část z nich se konala v rámci celorepublikového projektu Ježíškova vnoučata, do kterého se naše organizace, Diakonie ČCE – hospici CITADELA, zapojila již podruhé v řadě. Cílem celého projektu bylo plnit přání seniorům.

Ježíškova vnoučata 2017
2. ledna 2018 - Ježíškova vnoučata nadělovala v CITADELE

Již na Mikuláše předávala mikulášská družina složená ze studentů zdravotnické školy z Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a VOŠ zdravotnické Vsetín našim klientům v hospici CITADELA balíčky s pleťovou kosmetikou, které darovaly Ježíškova vnoučata.

Přání všech 42 klientů našeho domova se zvláštním režimem byla vyvěšena na stránkách www.jeziskovavnoucata.cz. Tam si mohli dárci, resp. Ježíškova vnoučata, vybrat ze seznamu podle domova ve svém okolí či podle ceny dárku a následně rezervovat přání, které danému seniorovi splní.

Díky štědrým dárcům se splnění svých přání dočkali všichni klienti našeho domova se zvláštním režimem. Naši senioři byli dle svých osobních přání obdarováni například becherovkou, květinami, čokoládami, parfémem či cigaretami, kancelářskými potřebami, nálepkami na stěnu či soškami svatých. Mezi dárky nechyběly ale také např. inhalační přístroje, polohovací pomůcky, zvlhčovače ovzduší a chodítko.

Některé z dárků předávaly Ježíškova vnoučata při osobních návštěvách. Za klienty tak například přijela Ježíškova vnoučata předat dárky až z Pardubic nebo Uherského Hradiště: „Myslela jsem si, že budu po předání dárků odjíždět smutná, ale je tomu právě naopak,“ loučila se paní Lesová. Dárky, které poslaly Ježíškova vnoučata poštou, jeden z nich dorazil dokonce z Maďarska, byly našim klientům předány 23. prosince, kdy se konal společný „Štědrý den“ klientů a zaměstnanců domova. Osobní návštěvy a splněná přání potěšily všechny naše klienty.

Dárek ve formě zážitku, který si v rámci tohoto projektu naši klienti přáli, proběhl 21. prosince. Chtěli zavzpomínat na časy, kdy si pochutnávali na pravých zabijačkových specialitách a scházeli se u jednoho stolu. Toto jejich přání jim splnilo Ježíškovo vnouče MP Krásno, za přítomnosti majitele pana Karla Pilčíka. Pěvecký sbor ZŠ Šafaříkova zajistil kulturní program a klientům byl promítnut film o historii a současnosti masné výroby. Poté došlo k vytouženému posezení u jednoho stolu spojeného s ochutnávkou zabíjačkových specialit z produkce MP Krásno, u kterého nechyběla ani harmonika. Tu zajistil pan Josef Šrámek, který přichází těšit naše klienty pravidelně během celého roku. Všichni klienti domova získali od MP Krásno také balíčky s upomínkovými předměty.

Projekt Ježíškových vnoučat převálcoval veškerá negativní hodnocení dnešní společnosti. Ukazuje se, že i neznámí lidé umí myslet na druhé a chtějí dělat radost. Všem Ježíškovým vnoučatům za to patří velký dík od všech našich klientů a od celé Diakonie ČCE - hospic CITADELA.

Diakonie v číslech

V roce 2018 jsme pomohli 0 klientům
Kapacita obou našich budov je 0 lůžek
Průměrný věk pracovníků je 0 let
Dobrovolníci v roce 2018 odpracovali 0 hodin