Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolník je člověk, který ve svém volném čase a bez nároku na odměnu vykonává činnost ve prospěch jiného člověka, jiných lidí, pomáhá v nějaké organizaci nebo i kdekoli jinde s jednoduchými činnostmi, na které nejsou potřeba žádné speciální znalosti či dovednosti. Nemusí mít speciální vzdělání. Stačí dát k dispozici něco z toho, co umí, a svůj volný čas. Dobrovolník nepřichází do zařízení či na jiné místo, aby nahradil práci personálu, ale aby trávil čas s konkrétními lidmi nebo se věnoval vybrané smysluplné činnosti.

Co (například) můžete pro CITADELU udělat?

  • Být s konkrétním člověkem - povídat si, naslouchat, držet ho za ruku, vzpomínat, předčítat, zpívat, hrát stolní hry, tvořit, doprovázet na procházky a bohoslužby; být tím, kdo propojuje svět „uvnitř“ s tím „venku“
  • Zpříjemnit klientům pobyt - podílet se na úpravě okolního parku, starat se o květiny v objektu, pečovat o pomůcky  atd.

Poradíme vám, jak se dobrovolníkem stát, budeme s vámi společně hledat, jak a kde můžete pomoci. Prohlédněte si reportáž Hospic CITADELA hledá dobrovolníky.

Spolupracujeme s Dobrovolnickým centrem ADRA Valašské Meziříčí.

Dobromila Krupová
Pozice: koordinátorka dobrovolníků

Telefon: 571 629 084
Mobil: 731 128 024
E-mail: ZhoB5fed9bpsQOQ94mnnV-54Ys

Chcete pomáhat? Můžete! Kontaktujte nás.

Dárek z Diakonie

Diakonie v číslech

V roce 2018 jsme pomohli 0 klientům
Kapacita obou našich budov je 0 lůžek
Průměrný věk pracovníků je 0 let
Dobrovolníci v roce 2018 odpracovali 0 hodin